| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 36.5 mm |
| Width | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Pins | 25 |
| Height | 14 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Manufacturer Package Identifier | HZIP25-P-1.27 |
| Output Current | 3 A |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Collector Current | 3.5 A |
| Switching Frequency | 130 kHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Interface | Parallel |
| Load Voltage | 4.5 V to 34 V |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Applications | General Purpose |
| Chemistry/Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16 |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Packaging | Tube |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
Stock: 322
Distributors
pcbx
Unit Price$3.02659
Ext.Price$3.02659
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.02659 | $3.02659 |
| 10 | $2.54534 | $25.45340 |
| 25 | $2.41541 | $60.38525 |
| 50 | $2.29212 | $114.60600 |
| 100 | $2.17512 | $217.51200 |
| 300 | $2.06409 | $619.22700 |
| 500 | $1.95872 | $979.36000 |
