
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | PWM, Parallel |
| Output Current | 1.5 A |
| Operating Supply Voltage | 10 V to 45 V |
| Max Supply Voltage | 45 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Logic Function | AND |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Chemistry/Technology | Bi-CMOS |
| Schedule B | 8542390000 |
| Applications | General Purpose |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Load Voltage | 10 V to 45 V |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
Stock: 281
Distributors
pcbx
Unit Price$2.01619
Ext.Price$2.01619
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.01619 | $2.01619 |
| 10 | $1.66781 | $16.67810 |
| 25 | $1.51022 | $37.75550 |
| 50 | $1.36752 | $68.37600 |
| 100 | $1.23830 | $123.83000 |
| 300 | $1.18593 | $355.77900 |
| 500 | $1.13577 | $567.88500 |
| 1000 | $1.09290 | $1092.90000 |
