
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | Parallel |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge |
| Chemistry/Technology | CMOS |
| Schedule B | 8542390000 |
| Applications | General Purpose |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC |
Stock: 8645
Distributors
pcbx
Unit Price$1.61496
Ext.Price$1.61496
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.61496 | $1.61496 |
| 10 | $1.20801 | $12.08010 |
| 25 | $1.10115 | $27.52875 |
| 50 | $1.04366 | $52.18300 |
| 100 | $0.98916 | $98.91600 |
| 300 | $0.94410 | $283.23000 |
| 500 | $0.90110 | $450.55000 |
| 1000 | $0.87630 | $876.30000 |
