
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Manufacturer Package Identifier | SSOP24-P-300-0.65A |
| Interface | Parallel |
| Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 15 V |
| Max Power Dissipation | 1.36 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| Number of Channels | 2 |
| rohs status | Compliant |
| Logic Function | AND |
| Switching Frequency | 100 kHz |
| Number of Outputs | 2 |
| Motor Type | Brushed |
| Schedule B | 8542390000 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Load Voltage | 2.5 V to 13.5 V |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Applications | General Purpose |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Chemistry/Technology | Power MOSFET |
Stock: 2646
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03430
Ext.Price$1.03430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03430 | $1.03430 |
| 10 | $0.90259 | $9.02590 |
| 25 | $0.82042 | $20.51050 |
| 50 | $0.74573 | $37.28650 |
| 100 | $0.67784 | $67.78400 |
| 300 | $0.65846 | $197.53800 |
| 500 | $0.63962 | $319.81000 |
| 1000 | $0.62129 | $621.29000 |
