
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | General Purpose |
| Interface | On/Off |
| Output Current | 500 mA |
| Operating Supply Voltage | |
| Output Type | N-Channel |
| Number of Channels | |
| Turn-On Delay Time | |
| Turn-Off Delay Time | |
| Operating Supply Current | |
| Channel Type | N-Channel |
| Number of Outputs | 7 |
| Number of Drivers | 7 |
| Fault Protection | |
| On Resistance (RON) | |
| Logic Voltage | 50 V |
| Gate Type | Low Side |
| Configuration | Inverting |
| Current Limit |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65165
Ext.Price$0.65165
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65165 | $0.65165 |
| 10 | $0.52963 | $5.29630 |
| 25 | $0.48647 | $12.16175 |
| 50 | $0.44682 | $22.34100 |
| 100 | $0.41041 | $41.04100 |
| 300 | $0.39195 | $117.58500 |
| 500 | $0.37432 | $187.16000 |
| 1000 | $0.35483 | $354.83000 |
