
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | General Purpose |
| Interface | On/Off |
| Output Current | 500 mA |
| Operating Supply Voltage | |
| Output Type | N-Channel |
| Max Supply Voltage | 25 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Turn-On Delay Time | |
| Turn-Off Delay Time | |
| Channel Type | N-Channel |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Drivers | 8 |
| Fault Protection | |
| On Resistance (RON) | |
| Logic Voltage | 50 V |
| Gate Type | Low Side |
| Configuration | Inverting |
| Current Limit |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
