TC212A105K035Y
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
TC212A105K035Y
Datasheet:
Description:
Tantalum Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 1 µF 10 % 35 V
ParameterValue
Capacitance1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)8 Ω
Tolerance10 %
RoHSCompliant
PackagingReel
Voltage Rating35 V
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C