
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Buffer |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
Stock: 1986
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38216
Ext.Price$0.38216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38216 | $0.38216 |
| 10 | $0.37446 | $3.74460 |
| 25 | $0.35650 | $8.91250 |
| 50 | $0.32567 | $16.28350 |
| 100 | $0.29751 | $29.75100 |
| 300 | $0.25913 | $77.73900 |
| 500 | $0.22570 | $112.85000 |
| 1000 | $0.17868 | $178.68000 |
| 3000 | $0.16115 | $483.45000 |
| 5000 | $0.14534 | $726.70000 |
