
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 800 µm |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Propagation Delay | 10.6 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Inverter, Schmitt Trigger |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Logic Level - Low | 0.9 V to 1.65 V |
| Logic Level - High | 2.2 V to 3.85 V |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Inputs | 6 |
Stock: 1358
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30864
Ext.Price$0.30864
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30864 | $0.30864 |
| 10 | $0.26803 | $2.68030 |
| 25 | $0.25459 | $6.36475 |
| 50 | $0.24182 | $12.09100 |
| 100 | $0.22970 | $22.97000 |
| 300 | $0.22509 | $67.52700 |
| 500 | $0.22058 | $110.29000 |
| 1000 | $0.21456 | $214.56000 |
