
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Slew Rate | 700 mV/µs |
| Operating Supply Current | 100 µA |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Output Current per Channel | 700 µA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Voltage Gain | 70 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26966
Ext.Price$0.26966
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26966 | $0.26966 |
| 10 | $0.24021 | $2.40210 |
| 50 | $0.21398 | $10.69900 |
| 100 | $0.18624 | $18.62400 |
| 500 | $0.16209 | $81.04500 |
| 1000 | $0.15605 | $156.05000 |
| 3000 | $0.15023 | $450.69000 |
| 5000 | $0.14469 | $723.45000 |
| 10000 | $0.13936 | $1393.60000 |
