
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Propagation Delay | 2.7 ns |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Logic Function | OR |
| Number of Circuits | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Number of Inputs | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Logic Family | TC7S |
Stock: 949
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11818
Ext.Price$0.11818
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11818 | $0.11818 |
| 10 | $0.10436 | $1.04360 |
| 50 | $0.09216 | $4.60800 |
| 100 | $0.08034 | $8.03400 |
| 500 | $0.07003 | $35.01500 |
| 1000 | $0.06633 | $66.33000 |
| 3000 | $0.06282 | $188.46000 |
| 5000 | $0.05880 | $294.00000 |
