
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 18 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Number of Elements | 8 |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Number of Outputs | 0 |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Number of Drivers | 8 |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.6 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
