| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.6 V, 2.8 V to 3.6 V |
| Illumination Color | Red, Green |
| Lens Style | Clear, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 630 nm, 515 nm to 530 nm |
Stock: 649
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12442
Ext.Price$0.12442
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12442 | $0.12442 |
| 10 | $0.06221 | $0.62210 |
| 50 | $0.05558 | $2.77900 |
| 100 | $0.04966 | $4.96600 |
| 500 | $0.04351 | $21.75500 |
| 1000 | $0.03812 | $38.12000 |
| 3000 | $0.03626 | $108.78000 |
| 5000 | $0.03450 | $172.50000 |
| 10000 | $0.03244 | $324.40000 |
