| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.6 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Clear, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6000 K to 8000 K |
Stock: 952
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14458
Ext.Price$0.14458
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14458 | $0.14458 |
| 10 | $0.07229 | $0.72290 |
| 50 | $0.06530 | $3.26500 |
| 100 | $0.05898 | $5.89800 |
| 500 | $0.05000 | $25.00000 |
| 1000 | $0.04239 | $42.39000 |
| 3000 | $0.04046 | $121.38000 |
| 5000 | $0.03861 | $193.05000 |
| 10000 | $0.03646 | $364.60000 |
