

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.6 V |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 460 nm to 470 nm |
Stock: 13596
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02938
Ext.Price$0.02938
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02938 | $0.02938 |
| 10 | $0.01469 | $0.14690 |
| 50 | $0.01374 | $0.68700 |
| 100 | $0.01285 | $1.28500 |
| 500 | $0.01202 | $6.01000 |
| 1000 | $0.01124 | $11.24000 |
| 3000 | $0.01051 | $31.53000 |
| 5000 | $0.00983 | $49.15000 |
| 10000 | $0.00921 | $92.10000 |
