| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V, 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Blue, Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 460 nm to 470 nm, 520 nm to 530 nm |
Stock: 5543
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15878
Ext.Price$0.15878
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15878 | $0.15878 |
| 10 | $0.07939 | $0.79390 |
| 50 | $0.07226 | $3.61300 |
| 100 | $0.06577 | $6.57700 |
| 500 | $0.05913 | $29.56500 |
| 1000 | $0.05316 | $53.16000 |
| 3000 | $0.04384 | $131.52000 |
| 5000 | $0.03616 | $180.80000 |
