| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.5 V, 1.8 V to 2.5 V |
| Illumination Color | Red, Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 630 nm, 565 nm to 575 nm |
Stock: 7317
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13172
Ext.Price$0.13172
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13172 | $0.13172 |
| 10 | $0.06586 | $0.65860 |
| 50 | $0.05987 | $2.99350 |
| 100 | $0.05442 | $5.44200 |
| 500 | $0.04884 | $24.42000 |
| 1000 | $0.04384 | $43.84000 |
| 3000 | $0.03720 | $111.60000 |
| 5000 | $0.03156 | $157.80000 |
