| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Illumination Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Packaging | Reel |
| Forward Current | 30 mA |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Forward Voltage | 2 V, 3 V, 3 V |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 630 nm, 520 nm to 530 nm, 460 nm to 470 nm |
Stock: 7747
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08544
Ext.Price$0.08544
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08544 | $0.08544 |
| 10 | $0.08110 | $0.81100 |
| 50 | $0.07699 | $3.84950 |
| 100 | $0.07353 | $7.35300 |
| 500 | $0.07023 | $35.11500 |
| 1000 | $0.06230 | $62.30000 |
| 3000 | $0.05527 | $165.81000 |
