
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Illumination Color | Yellow |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Packaging | Reel |
| Forward Current | 30 mA |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 585 nm to 595 nm |
Stock: 3801
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11884
Ext.Price$0.11884
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11884 | $0.11884 |
| 10 | $0.05942 | $0.59420 |
| 50 | $0.05395 | $2.69750 |
| 100 | $0.04899 | $4.89900 |
| 500 | $0.04356 | $21.78000 |
| 1000 | $0.03874 | $38.74000 |
| 3000 | $0.03445 | $103.35000 |
| 5000 | $0.03063 | $153.15000 |
| 10000 | $0.02724 | $272.40000 |
