| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 2.8 V to 3.6 V, 2.8 V to 3.6 V |
| Illumination Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 630 nm, 520 nm to 530 nm, 465 nm to 470 nm |
Stock: 1326
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19498
Ext.Price$0.19498
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19498 | $0.19498 |
| 10 | $0.17483 | $1.74830 |
| 50 | $0.15677 | $7.83850 |
| 100 | $0.13781 | $13.78100 |
| 500 | $0.12115 | $60.57500 |
| 1000 | $0.10885 | $108.85000 |
| 3000 | $0.09780 | $293.40000 |
