| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lens Style | Clear, Round |
| Illumination Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 30 mA |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Forward Voltage | 2 V, 3 V, 3 V |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 630 nm, 520 nm to 530 nm, 460 nm to 470 nm |
Stock: 5380
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09034
Ext.Price$0.09034
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09034 | $0.09034 |
| 10 | $0.08156 | $0.81560 |
| 50 | $0.07363 | $3.68150 |
| 100 | $0.06581 | $6.58100 |
| 500 | $0.05882 | $29.41000 |
| 1000 | $0.05257 | $52.57000 |
| 3000 | $0.04889 | $146.67000 |
| 5000 | $0.04547 | $227.35000 |
