| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 150 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.8 V |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 460 nm to 470 nm |
Stock: 2076
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13248
Ext.Price$0.13248
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13248 | $0.13248 |
| 10 | $0.06624 | $0.66240 |
| 50 | $0.05972 | $2.98600 |
| 100 | $0.05384 | $5.38400 |
| 500 | $0.04770 | $23.85000 |
| 1000 | $0.04226 | $42.26000 |
| 3000 | $0.03744 | $112.32000 |
| 5000 | $0.03146 | $157.30000 |
