
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 30 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 590 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 9.7 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 20 nC |
| Drain to Source Resistance | 380 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -30 V, 30 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 600 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 4 V |
Stock: 535
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42518
Ext.Price$0.42518
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42518 | $0.42518 |
| 10 | $0.39206 | $3.92060 |
| 25 | $0.37871 | $9.46775 |
| 50 | $0.36582 | $18.29100 |
| 100 | $0.35337 | $35.33700 |
| 300 | $0.34839 | $104.51700 |
| 500 | $0.34348 | $171.74000 |
| 1000 | $0.33950 | $339.50000 |
