
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 270 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 4.1 nF |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 135 nC |
| Drain to Source Resistance | 74 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 30 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 600 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 4.5 V |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$3.88896
Ext.Price$3.88896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.88896 | $3.88896 |
| 10 | $3.32813 | $33.28130 |
| 25 | $3.13236 | $78.30900 |
| 50 | $2.94810 | $147.40500 |
| 100 | $2.77468 | $277.46800 |
| 300 | $2.61146 | $783.43800 |
| 500 | $2.45779 | $1228.89500 |
