

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Radiation Hardening | No |
| Forward Voltage | 1.25 V |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Max Collector Current | 10 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 mV |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Max Input Current | 20 mA |
| Max Output Voltage | 80 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Forward Current | 50 mA |
| Current Transfer Ratio | 100 % to 600 % |
| Rise Time | 2 µs |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Fall Time | 3 µs |
| Output Type | Transistor |
Stock: 35214
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14861
Ext.Price$0.14861
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14861 | $0.14861 |
| 10 | $0.13112 | $1.31120 |
| 50 | $0.11568 | $5.78400 |
| 100 | $0.09903 | $9.90300 |
| 500 | $0.08478 | $42.39000 |
| 1000 | $0.08112 | $81.12000 |
| 3000 | $0.07762 | $232.86000 |
| 5000 | $0.07281 | $364.05000 |
