

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 2.3 mm |
| Manufacturer Package Identifier | 11-4M1S |
| Forward Current | 10 mA |
| Forward Voltage | 1.25 V |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Max Collector Current | 10 mA |
| Turn-On Delay Time | 3 µs |
| Turn-Off Delay Time | 3 µs |
| Fall Time | 9 µs |
| Rise Time | 5 µs |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 80 V |
| Isolation Voltage | 3.75 kV |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Max Input Current | 20 mA |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Output Voltage | 80 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Current Transfer Ratio | 600 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Transistor |
Stock: 11776
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56228
Ext.Price$0.56228
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56228 | $0.56228 |
| 10 | $0.44004 | $4.40040 |
| 50 | $0.34438 | $17.21900 |
| 100 | $0.21248 | $21.24800 |
| 500 | $0.20170 | $100.85000 |
| 1000 | $0.18784 | $187.84000 |
