



| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Gull Wing |
| Resistance | 2 Ω |
| Number of Channels | 2 |
| Throw Configuration | DPST |
| Relay Type | Relay |
| Load Current | 500 mA |
| Circuit Type | SPST-NO (1 Form A)×2 |
| Load Voltage | 0 V to 60 V |
| Output Type | AC, DC |
| Input Voltage | 1.15 V |
| On-State Resistance | 2 Ω |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
