

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Forward Current | 50 mA |
| Forward Voltage | 1.25 V |
| Output Type | Transistor |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Max Collector Current | 50 mA |
| Fall Time | 7 µs |
| Rise Time | 4 µs |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 mV |
| Isolation Voltage | 3.75 kV |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Max Input Current | 50 mA |
| Max Output Voltage | 80 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Schedule B | 8541408000 |
Stock: 26057
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31889
Ext.Price$0.31889
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31889 | $0.31889 |
| 10 | $0.22143 | $2.21430 |
| 50 | $0.16105 | $8.05250 |
| 100 | $0.11713 | $11.71300 |
| 500 | $0.11245 | $56.22500 |
| 1000 | $0.10796 | $107.96000 |
| 3000 | $0.10365 | $310.95000 |
| 5000 | $0.09951 | $497.55000 |
| 10000 | $0.09554 | $955.40000 |
| 30000 | $0.09173 | $2751.90000 |
| 50000 | $0.08806 | $4403.00000 |
