



| Parameter | Value |
|---|---|
| Forward Current | 50 mA |
| Forward Voltage | 1.25 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Current Transfer Ratio | 50 % to 600 % |
| Rise Time | 2 µs |
| Fall Time | 3 µs |
Stock: 2025
Distributors
pcbx
Unit Price$1.90781
Ext.Price$1.90781
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.90781 | $1.90781 |
| 10 | $1.37295 | $13.72950 |
| 25 | $1.15353 | $28.83825 |
| 50 | $1.04228 | $52.11400 |
| 100 | $0.94690 | $94.69000 |
| 300 | $0.93762 | $281.28600 |
| 500 | $0.92843 | $464.21500 |
