

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 2.3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Forward Current | 10 mA |
| Forward Voltage | 1.25 V |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Max Collector Current | 50 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 80 V |
| Turn-On Delay Time | 3 µs |
| Turn-Off Delay Time | 3 µs |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 mV |
| Isolation Voltage | 3.75 kV |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Max Input Current | 50 mA |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Output Voltage | 80 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Schedule B | 8541408000 |
| Current Transfer Ratio | 100 % to 600 % |
| Rise Time | 2 µs |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Fall Time | 3 µs |
| Output Type | Transistor |
Stock: 12929
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13987
Ext.Price$0.13987
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13987 | $0.13987 |
| 10 | $0.12230 | $1.22300 |
| 50 | $0.10694 | $5.34700 |
| 100 | $0.09098 | $9.09800 |
| 500 | $0.07741 | $38.70500 |
| 1000 | $0.07540 | $75.40000 |
| 3000 | $0.07344 | $220.32000 |
| 5000 | $0.07154 | $357.70000 |
