
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 50 mA |
| Forward Voltage | 1.25 V |
| Output Type | Phototransistor |
| Number of Channels | 4 |
| Fall Time | 3 µs |
| Rise Time | 3 µs |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 mV |
| Current Transfer Ratio | 100 % to 600 % |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Max Output Voltage | 80 V |
| Schedule B | 8541408000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
