



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 10 mA |
| Forward Voltage | 1.25 V |
| Output Type | Transistor |
| Number of Channels | 4 |
| Fall Time | 3 µs |
| Rise Time | 2 µs |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 mV |
| Current Transfer Ratio | 600 % |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Max Output Voltage | 80 V |
| Schedule B | 8541408000 |
Stock: 5066
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96350
Ext.Price$0.96350
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96350 | $0.96350 |
| 10 | $0.55741 | $5.57410 |
| 25 | $0.53547 | $13.38675 |
| 50 | $0.51440 | $25.72000 |
| 100 | $0.49415 | $49.41500 |
| 300 | $0.47140 | $141.42000 |
| 500 | $0.44970 | $224.85000 |
| 1000 | $0.41464 | $414.64000 |
| 3000 | $0.39717 | $1191.51000 |
| 5000 | $0.38044 | $1902.20000 |
| 10000 | $0.37275 | $3727.50000 |
