

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 55 V |
| Forward Current | 16 mA |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Output Type | Transistor |
| Number of Channels | 1 |
| Fall Time | 2 µs |
| Rise Time | 2 µs |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Current Transfer Ratio | 100 % to 600 % |
| Input Current | 16 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
