

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 60 mA |
| Forward Voltage | 1.15 V |
| Number of Channels | 2 |
| Fall Time | 3 µs |
| Rise Time | 2 µs |
| Current Transfer Ratio | 50 % |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
