TMAX-0530-3R3-M
Manufacturer:
TDG
Mfr.Part #:
TMAX-0530-3R3-M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 3.3 µH 20 % 5.5 A 33 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)33 mΩ
Inductance3.3 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypeMolded
PackagingReel
Saturation Current8 A
Current Rating5.5 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Core MaterialMetal
Height - Seated (Max)2.3 mm