



| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | 870/C |
| Memory Type | Flash |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 32.768 kHz |
| Number of I/Os | 40 |
| Memory Size | 32 kb |
| RAM Size | 2 kB |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
Stock: 30
Distributors
pcbx
Unit Price$7.16995
Ext.Price$7.16995
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.16995 | $7.16995 |
| 10 | $6.18720 | $61.87200 |
| 25 | $5.81553 | $145.38825 |
| 50 | $5.46619 | $273.30950 |
| 100 | $5.13790 | $513.79000 |
