TMPC0512HP-100MG-D
Mfr.Part #:
TMPC0512HP-100MG-D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH 20 % 1.5 A 335 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)335 mΩ
Inductance10 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypeChoke Coil
PackagingReel
Saturation Current1.8 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialCarbonyl Powder
Height - Seated (Max)1.2 mm
Current Rating1.5 A