TMPC1205HP-4R7MG-D
Manufacturer:
TAI-TECH
Mfr.Part #:
TMPC1205HP-4R7MG-D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 4.7 µH 20 % 12 A 11.4 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)11.4 mΩ
Inductance4.7 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current27 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialCarbonyl Powder
Height - Seated (Max)5 mm
Current Rating12 A