TMPC1206HP-3R3MG-D
Mfr.Part #:
TMPC1206HP-3R3MG-D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 3.3 µH 20 % 17 A 5.8 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)5.8 mΩ
Inductance3.3 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current35 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialCarbonyl Powder
Height - Seated (Max)6 mm
Current Rating17 A