TMPC1265HP-4R7MG-D
Mfr.Part #:
TMPC1265HP-4R7MG-D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 4.7 µH 20 % 13.5 A 7 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)7 mΩ
Inductance4.7 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypeChoke Coil
PackagingReel
Saturation Current28 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialCarbonyl Powder
Height - Seated (Max)6.5 mm
Current Rating13.5 A