TMPC1265HP-5R6MG-D
Mfr.Part #:
TMPC1265HP-5R6MG-D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 5.6 µH 20 % 12.5 A 8.5 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)8.5 mΩ
Inductance5.6 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypeChoke Coil
PackagingReel
Saturation Current23 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialCarbonyl Powder
Height - Seated (Max)6.5 mm
Current Rating12.5 A