TMPC1707HP-100MG-D
Mfr.Part #:
TMPC1707HP-100MG-D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH 20 % 16.5 A 11.8 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)11.8 mΩ
Inductance10 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current29 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialCarbonyl Powder
Height - Seated (Max)7 mm
Current Rating16.5 A