TMPC1707HP-220MG-D
Manufacturer:
TAI-TECH
Mfr.Part #:
TMPC1707HP-220MG-D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 22 µH 20 % 12 A 25.1 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)7 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypePower Inductor
Current Rating12 A
DC Resistance (DCR)25.1 mΩ
Inductance22 µH
Core MaterialCarbonyl Powder
Saturation Current23 A