| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 135 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Dropout Voltage | |
| Min Input Voltage | |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | |
| Output Type | |
| Quiescent Current | |
| Max Input Voltage | |
| Load Regulation | |
| Line Regulation | |
| Max Supply Voltage | 450 V |
| Min Supply Voltage | 50 V |
| Output Power | |
| Function | Driver |
| Applications | DC Motors, General Purpose |
| Chemistry/Technology | IGBT |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
