



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 300 V/µs |
| -3db Bandwidth | 63.7 MHz |
| Output Current per Channel | 65 mA |
Stock: 2299
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70368
Ext.Price$0.70368
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70368 | $0.70368 |
| 10 | $0.35184 | $3.51840 |
| 50 | $0.31143 | $15.57150 |
| 100 | $0.27567 | $27.56700 |
| 500 | $0.25118 | $125.59000 |
| 1000 | $0.22887 | $228.87000 |
| 3000 | $0.20854 | $625.62000 |
| 5000 | $0.19450 | $972.50000 |
| 10000 | $0.18140 | $1814.00000 |
| 30000 | $0.16919 | $5075.70000 |
