
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 104 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 3.9 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 188 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 41 nC |
| Drain to Source Resistance | 1.2 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.1 V |
Stock: 16628
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76345
Ext.Price$0.76345
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76345 | $0.76345 |
| 10 | $0.49843 | $4.98430 |
| 25 | $0.43814 | $10.95350 |
| 50 | $0.38514 | $19.25700 |
| 100 | $0.33855 | $33.85500 |
| 300 | $0.30812 | $92.43600 |
| 500 | $0.28042 | $140.21000 |
| 1000 | $0.24537 | $245.37000 |
| 3000 | $0.22624 | $678.72000 |
| 5000 | $0.20860 | $1043.00000 |
| 10000 | $0.20006 | $2000.60000 |
