
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.87 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Type | Window |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 10 mA |
| Output Voltage | 25 V |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Threshold Voltage | 400 mV |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 11 µA |
| Propagation Delay | 28.1 µs |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 8 µA |
| Output Current per Channel | 10 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Hysteresis | 5.5 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 2036
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51293
Ext.Price$0.51293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51293 | $0.51293 |
| 10 | $0.41126 | $4.11260 |
| 25 | $0.37479 | $9.36975 |
| 50 | $0.34156 | $17.07800 |
| 100 | $0.31127 | $31.12700 |
| 300 | $0.29555 | $88.66500 |
| 500 | $0.28062 | $140.31000 |
| 1000 | $0.26530 | $265.30000 |
