
| Parameter | Value |
|---|---|
| Cap Color | Black |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Circuit Type | SPST |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 50 mA |
| Mounting Direction | Straight |
| Actuator Type | Round |
| Illumination Type | Non-Illuminated |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Color | Black |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Operating Force | 2 N |
| Packaging | Reel |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33024
Ext.Price$0.33024
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33024 | $0.33024 |
| 10 | $0.32304 | $3.23040 |
| 25 | $0.32072 | $8.01800 |
| 50 | $0.31841 | $15.92050 |
| 100 | $0.31612 | $31.61200 |
