| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20.5 mm |
| Width | 5.2 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 26 mm |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 30 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 150 W |
| Power Dissipation | 150 W |
| Max Collector Current | 15 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 230 V |
| Transition Frequency | 30 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 30 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 230 V |
| Gain Bandwidth Product | 30 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 230 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -3 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -5 V |
| hFE Min | 80 |
| Max Cutoff Collector Current | 5 µA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 210
Distributors
pcbx
Unit Price$1.57258
Ext.Price$1.57258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.57258 | $1.57258 |
| 10 | $1.32461 | $13.24610 |
| 25 | $1.20887 | $30.22175 |
| 50 | $1.10325 | $55.16250 |
| 100 | $1.00686 | $100.68600 |
| 300 | $0.97186 | $291.55800 |
| 500 | $0.93809 | $469.04500 |
| 1000 | $0.90598 | $905.98000 |
