
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 50 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Gain | 12 dBi |
| Number of Bands | 1 |
| Frequency Range | 850 MHz to 960 MHz |
| Frequency Group | UHF (300 MHz to 1 GHz) |
| Antenna Type | Molded |
| Applications | Wireless Applications |
| VSWR | 1.5 |
| Power - Max | 50 W |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$37.00790
Ext.Price$37.00790
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $37.00790 | $37.00790 |
| 10 | $36.06586 | $360.65860 |
| 25 | $35.14781 | $878.69525 |
